PUCH - SKĄD SIĘ BIERZE I JAK SOBIE Z NIM PORADZIĆ?

sobota, 27 stycznia 2018

Cześć wszystkim!

Dzisiaj chciałabym napisać kilka słów o czymś, z czym spotkała się chyba każda Kręconowłosa. Puch. Skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić? Zapraszam! :)

Z puchem najczęściej męczymy się kiedy powietrze jest mocno wilgotne, ale pojawia się również wtedy, kiedy temperatura osiąga +20 stopni.


źródło zdjęcia


1. Włosy są niedociążone

Włosy, które są przesuszone, zniszczone oraz mają wysoką porowatość - najtrudniej dociążyć. Są to włosy ciężkie w pielęgnacji - ile byśmy nałożyły odżywek, one i tak pragną więcej. Najlepszym sposobem na takie włosy będzie:
 • olejowanie (chroni przed utratą wody),
 • maski emolientowo-humektantowe,
 • domykanie łuski włosa (poprzez ostatnie płukanie chłodną wodą),
 • olej, jako odżywka b/s (wielkość kropli).


2. Twoje włosy pragną emolientów

Kiedy moje włosy schną, koniecznie muszę nałożyć na nie odrobinę olejku lub serum. Gdybym tego nie zrobiła - włosy po wyschnięciu byłyby spuszone. Moje włosy są z tych, co kochają emolienty i czasem myślę sobie, że tylko one by im wystarczyły w pielęgnacji. :D Pamiętajcie, że nasze włosy potrzebują najwięcej emolientów (później H, a na końcu P).


3. Płukanka octowa

Moje niedawne odkrycie - puch zniknął. Na początku nie mogłam się do niej przekonać, a jednak! Nie dość, że niweluje puch to jeszcze... podbija skręt! Dla moich włosów najlepsza jest mocna płukanka, czyli na szklankę wody- 4 łyżki stołowe octu jabłkowego.


4. Jedwabna poduszka

Przyznajcie szczerze - czy jest ktoś, kto rano budzi się bez puchu? Nie mam poduszki z jedwabiu, więc sądzę, że to ona jest winowajcą. Niedługo mam zamiar to zmienić, ale wiem, że kiedy to zrobię to puchu nie będzie. ;)


5. Dobrze dobrany stylizator

Tak, jak pielęgnacja włosów jest ważna to nie możemy zapominać o stylizacji. Dobrze dobrany stylizator to już połowa sukcesu w przypadku kręconych włosów. Warto testować, sprawdzać, jak włosy zachowują się w ciągu następnych dni (czy pojawia się puch) i tak znaleźć ten idealny. :)


6. Inny szampon

Wiecie, że nawet szampony z SLS/SLES, oprócz powodowania podrażnień, mogą również powodować puch? Dlatego osoby, które nadal nie mogą przekonać się do mycia odżywką lub delikatnym szamponem - warto spróbować, chociażby dlatego, aby to sprawdzić. :)


7. Używanie suszarki

Banalne? Ale jednak. Używanie suszarki często kończy się puchem, przede wszystkim u Kręconowłosych, ale nie zawsze. Ja jestem zmuszona używać suszarki po każdym myciu, ale z dyfozorem i tego problemu nie mam.


8. Płukanka z wody źródlanej

Wystarczy namoczyć włosy w takiej wodzie. Najlepiej, aby była niskomineralizowana lub źródlana- możesz także użyć wody gazowej. Włosy powinny być bardziej nawilżone.


9. Ręcznik

Odciskanie nadmiaru wody, zaraz po myciu, za pomocą ręcznika - to zły pomysł. Ręcznik ma zazwyczaj szorstki materiał przez co nasze włosy się puszą. Warto zastanowić się nad zamianą ręcznika na koszulkę bawełnianą.


10. Po prostu ZIMA

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa na Twoje włosy - to oznacza tylko jedno. Zima to taki okres czasu, kiedy pielęgnacja włosów jest szczególnie trudna i włosy będę się puszyć niezależnie od tego, co będziemy robić- taka ich natura. Trzeba po prostu się z tym pogodzić i czekać na wiosnę! ;)

 Duża wilgotność = włosy chłoną wodę -> skręt włosów i PUCH.
Sucho = włosy oddają (wyparowują) wodę -> rozluźnienie skrętu, suchość i PUCH.

Źródło: Wizaz.pl

Do następnego! 

3 komentarze:

 1. Super porady na pewno z nich skorzystam. I pewnie nie tylko ja. Pozdrawiam, Naciaka !

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :) muszę również rozważyć zmianę poduszki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak długo należy robić płukankę octową? W sensie, jak długo płukać? :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia