DLACZEGO KRĘCONE WŁOSY NIE TRZYMAJĄ SKRĘTU?

wtorek, 6 lutego 2018

Cześć wszystkim!

Ostatnio moje włosy mają trudniejszy okres. Wymagają pilnej interwencji fryzjera, który dopiero za miesiąc, ale co zrobić, jak nic się nie da? :D Dobra, koniec marudzenia. Dzisiaj przybywam do Was z nowym (i interesujący - mam nadzieję) tematem. Na początku swojej drogi włosomaniactwa sama się z nim wzmagałam. Dlaczego nasze włosy zaraz po umyciu są piękne, sprężyste, mają kształt, a po całym dniu spędzonym poza domem (lub w domu :D) prostują się? Dlaczego z loków tworzą się fale lub proste włosy? O tym w dzisiejszym poście, zapraszam. :)
1. Brak protein
Warto rozważyć ten punkt, bo to on jest najczęstszą przyczyną. Używanie protein przy każdym myciu nie jest prawidłowe, ale używanie ich za rzadko - też nie. Przejrzyj składy swoich kosmetyków i upewnij się, że w ogóle używasz protein, zwróć także uwagę na to, na jakim miejscu znajdują się te proteiny (jeśli w ogóle). Jeśli nie wiesz, jak rozczytać proteiny w INCI - zapraszam TU.


2. Za słaby stylizator
Używanie glutka na włosach trójkowych nie zawsze przynosi dobre efekty - warto zastanowić się nad wypróbowaniem żeli. Żele - moim zdaniem - najlepiej trzymają skręt, zarówno u włosów trójkowych, jak i dwójkowych. Kremy do stylizacji także często są polecane, jednakże ja mam złe doświadczenia z nimi. Tak, jak glutek - nie trzymają skrętu, a jeśli już - to bardzo krótko. Warto dać szanse żelom - chociażby, żeby potraktować to, jak doświadczenie. :)

3. Dotykanie włosów dłońmi
To najczęściej popełniany błąd. Tak. Ja wiem - czasem trudno się powstrzymać. Przeczesywanie loków, rozdwajanie na mniejsze loczki - znacie? Bo ja znam. :D Warto wyrobić sobie nawyk - nie dotykam, bo zepsuje. Działa! Po czasie.. :)

4. Złe cięcie
Jak wszyscy wiemy - cieniowanie dla kręconych włosów jest najczęściej polecane. Dlaczego? A no, pomyślmy. Włosy ścięte na prosto są cięższe - prawda? Przez co gorzej się kręcą, nie mogą się kręcić. Po wycieniowaniu, inaczej warstwowaniu, włosy stają się lekkie, dostają lekkości, dzięki czemu mogą się kręcić , jak szalone.

5. Przenawilżenie włosów
Czasem jest tak, że chcemy dobrze, ale nie do końca tak wychodzi. Nie przesadzajmy z ilością humektantów, bo zamiast ładnych włosów, będziemy mieć coś, co przypomina szopę bez skrętu. Włosy obciążone humektantami po prostu nie dają rady się kręcić. Warto wtedy sięgnąć po sporą dawkę protein.

6. Zniszczone włosy
Ciągłe prostowanie, suszenie gorącym nawiewem, farbowanie... Tylko tyle wystarczy, by doprowadzić nasze włosy do tragedii. Zniszczone włosy zazwyczaj nie mają sił, aby się kręcić. Zdrowe włosy są pełne energii i kręcą się, jak szalone.

7. Stosowanie silikonów
Stosowanie produktów, które mają w składzie silikony (lub quateria) może źle wpłynąć na nasze kręcone włosy. Jak już wiemy - silikony i quateria to oblepiacze, więc jak nasze włosy mają się kręcić skoro są obciążone/obklejone silikonami? W pielęgnacji kręconych włosów stanowczo odradzam stosowania silikonów, bo to nic innego, jak maskowanie zniszczeń. Czy silikony są CG? Oczywiście, mam nadzieję, że każdy zna odpowiedź - nie są, natomiast inaczej ma się sprawa z quateriami - są cg, ale trzeba obserwować swoje włosy, bo mogą one mieć takie samo działanie, jak silikony. Niektórym szkodzą, niektórym nie - kwestia sporna. :)

Czasem jest po prostu tak, że włosy zmieniają swoją strukturę i już się nie będą kręcić i wtedy nie mamy już na to wpływu. :(

Do następnego! 


2 komentarze:

  1. Świetny wpis ☺ u mnie bardzo skręt zabijają quaternia ☺

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy post, dużo informacji. Myślę, że najbardziej przyda się osobom z kręconymi włosami. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. :)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia